שרשרת חמסה

שרשרת חמסה מעוצבת שתמיד רלוונטית

יש סוגי תכשיטים אופנתיים שבאים והולכים בהתאם לטרנדים תקופתיים, אך תכשיטים אחרים תמיד יהיו רלוונטיים. בין תכשיטים אלו מקבלת מקום של כבוד שרשרת חמסה על זמנית, המוצעת בימינו בשלל עיצובים לגברים ונשים מכסף וזהב, הכוללים לא אחת גם אפשרות לחריטה אישית.

מה מסמלת שרשרת חמסה?


חמסה הינה מילה בערבית שמשמעותה חמש והיא מוצגת בדמות כף יד פרושה. מדובר בסמל מסורתי עתיק ביהדות וגם באסלם, הנחשב כקמע נגד עין הרע, ואשר מלבד שרשרת נהוג גם לתלות אותו בכניסה לבית, בבית עצמו, כמחזיק מפתחות וכדומה. במסורת החמסה מעוצבת בצורה סימטרית עם אגודל וזרת במידות זהות, ולא אחת היא משלבת סמלי הגנה נוספים כמו מגן דוד, עיניים ודגים.

מסורת זו מקורה בקדמת הימים, בארצות ערב בהן המספר חמש נודע כבעל סגולות נגד עין הרע. כמו כן באסלם היד של החמסה מיוחסת לבתו של הנביא מוחמד פטמה, ובנוסף חמשת האצבעות מקבילות לחמשת העמודים של האסלאם. בעקבות האסלם החמסה גם הפכה לקמע נגד עין הרע ביהדות והפכה לנפוצה בארצות צפון אפריקה, ומשם הגיעה גם לישראל ולקהילות יהודיות בכל העולם.
כיצד בוחרים שרשרת חמסה לאישה או לגבר?


מתוך מבחר גדול של פריטים מעוצבים, למי שמבקש לבחור שרשרת חמסה לאישה או לגבר כדאי לשים לב למספר פרמטרים בסיסים. קודם כל בחרו שרשרת חמסה בעיצוב שמתאים לזה של האישה או הגבר. התאמה זו ניכרת בתכשיטים נוספים שיש להם ובסגנון הלבוש שלהם וגם באורח החיים שהם מנהלים. כך למשל, לאדם מסורתי שומר מצוות יכולה להתאים שרשרת חמסה בעיצוב קלאסי בעוד שלאישה וגבר עירוניים ואופנתיים עדיף לבחור בתכשיט עם עיצוב יותר עכשווי. כמו כן, לאישה או גבר עם טעם אלגנטי, מעודן ומאופק עדיף לבחור בשרשרת עם חמסה עדינה וקטנה, בעוד למי שאוהב לבלוט ומעדיף מראה מלא נוכחות ורושם, שרשרת עם חמסה בולטת וגדולה יותר תתאים.

בנוסף יש להחליט אם לבחור בשרשרת זהב או כסף, שוב בהתאם העדפות אישיות של המקבל וסוג התכשיטים שהוא נוהג לענוד. ולבסוף, יש לדעת כי בימינו ניתן לגם לבחור בשרשראות חמסה בעיצוב אישי עם תוספת של חריטה או תמונה, המעניקות לתכשיט ערך מוסף ומשמעות הרבה יותר עמוקה ומרגשת.