שרשרת שמע ישראל

המיוחד בשרשרת שמע ישראל לאישה ולגבר

בין סוגי השרשראות שנושאות מילות קודש, יש מקום מיוחד לשרשרת שמע ישראל. לפי תפיסת הקבלה את העולם הגשמי ואת הנשמות ברא השם בעזרת אותיות, כשלכל אות יש כוח משלה. צירוף של אותיות לכדי מילים ומשפטים מעניק כוח ייחודי מכוון למשמעות תכניהם, כאשר מרבית משפטי הכוח מקורם בכתבי הקודש ובתנ"ך. את הכוח הזה ניתן לאצור על ידי קמע שרשרת מכסף או זהב בו כתובות מילות עוצמה. בין משפטי הקמעות החזקים והבסיסיים ביותר ביהדות, ניתן מקום של כבוד לביטוי שמע ישראל, המוצע בימינו במגוון עיצובים של שרשראות לנשים וגברים.

מה הייחוד של שרשראות שמע ישראל?


שלא כמו שרשראות מעוצבות אחרות, שרשרת שמע ישראל מעניקה גם הגנה ושמירה של מילות קודש רבות עוצמה. הגנה זו הפכה את שרשרת שמע ישראל גם למתנה מבוקשת, אותה מקובל להעניק לאנשים קרובים ויקרים כמו בני משפחה, בן זוג או חבר קרוב. הפסוק "שמע ישראל ה' אלוהינו אדוני אחד" שמופיע בספר דברים ונאמר על ידי משה רבנו לעם ישראל סמוך למותו, הינו פסוק מהבסיסיים ביהדות. הפסוק נאמר ומאוזכר במצבים רבים ושונים, לרבות תפילת שחרית, תפילת ערבית, קריאת שמע שעל המיטה, בסוף יום הכיפורים, בהוצאה של ספר תורה, במקרים של קידוש השם ועוד.

משמעות הפשט של פסוק זה הינו הכרה בשם כאלוהות האחת והיחידה, ונכונות לעבדו ולקבל את עול מצוותיו. מעבר לכך, עם השנים יוחסו לפסוק קדוש זה תכונות וסגולות נוספות

לרבות מסירות נפש, כקריאה המחברת לשם בעתות מצוקה, תזכורת לאהבת השם, קמע המעניק אור ואהבת עולם, קמע המעודד את ביאת המשיח, הגנה מפני פחדים וחלומות רעים, הגנה מפני עין הרע ועוד.
מה חשוב לדעת כאשר בוחרים שרשרת שמע ישראל לגבר או לאישה?


קיים מבחר גדול של שרשראות שמע ישראל לגבר או לאישה. כדי למצוא תכשיט מתאים יש לבחור בתכשיט איכותי מכסף, זהב או נירוסטה, בעיצוב המתאים לסגנון של מקבל המתנה. את הסגנון הזה ניתן לבחון בתכשיטים וסגנון לבוש של מקבל התכשיט, הקובע אם לבחור בשרשרת בסגנון עכשווי, מסורתי, שרשרת עדינה ואלגנטית, בולטת וייחודית וכדומה. כמו כן, בימינו ניתן גם להזמין שרשרת שמע ישראל לאישה או לגבר עם הקדשה אישית, בדמות חריטה של כיתוב או תמונה, המעניקה לתכשיט ערך מוסף עם עוד נופך ייחודי, אישי ומרגש.